#tbt Nur’a Aldığım İlk Çiçek

Nur belki anlatmıştır eski takipçileri bilir. Bi de ben anlatayım, sayemde bir otobüs şoförü karısına nasıl güzel bir gece geçirtti. Belki de sayemde bir çocuk bile olmuştur 😂

Yıl 2010 daha yeni çıkmaya başlamışız, birkaç hafta olmuş ve okul kapandığı için Nur İzmir’e dönmüştü. İlk kanserinin üzerinden on sene geçtiği için kontroller senede bir olacak şekilde düzenleniyordu. Tamam üstünden 10 sene geçmişti belki ama yinede her seferinde bir korku yaşıyordu (sonra iki kanser daha geçirdiği için çokta haksız değilmiş 😒)

Randevudan bir gün önce anlattı ben de “hadi” dedim gideyim. İşim gücüm yok o zaman çalışmıyorum, berduş berduş oturuyoduk arkadaşlarla yazlıkta. Uçaktan korkuyorum zaten. Gittim otogardan ilk otobüse bindim hem yolda uyumuş olurum gidince gezecek enerjim olur dedim. Akşam 10 gibi binince sabah 5:30-6 gibi indim Bornova’da. Nur 8 gibi gelecek hastaneye metroyla, bende kapıda karşılayacağım. Çiçek alayım sonra kahvaltıya götüreyim kötü anıların yerini güzel anılar alsın planları yapıyorum. O zamanlar çiçeksepeti falan yok. Varsa da ben bilmiyorum. Nokia tuşlu telefonum var zaten 😒 Mesaj iki kontur. Whatsapp yok anca pc başında msn’de takıldığımız dönemler. Teknoloji olarak saçma ama yaşamak ve hayattan daha çok tat aldığımız zamanlar.

Buldum bi çiçekçi ama saat sabahın yedisi. Kapı duvar dükkan kapalı. Adam cama telefonunu yazmış hani namaza gider, tuvalete falan gider de belki biri arar diye, nerden bilsin sabahın köründe manyağın biri “kalk artık, çiçek alacağım” diye 5 dk da bir arayıp dükkan açtıracak. Başta gelemem falan dedi ama bikaç yalan birazda fazla para verince geldi açtı dükkanı. Zaten üst katta oturuyormuş totoş o kadar tantana yaptı bi dünya da para aldı. Yaptırdım çiçeği metro durağında karşıladım Nuru. Şans bu ya tam kapısına denk geldim kapı açıldı ben çiçeklerle peronda karşısına çıktım falan tam türk filmi. Doktora gittik, komiklikler şakalar falan şükür herşey yolunda. Kahvaltı gezmece derken hayatındaki en güzel kontrol günü olduğunu söyledi 😍 Ben mutlu Nur mutlu. Kemeraltından otobüse bindirdim ve ayrıldık.

Sonra ne mi oldu? İki durak ilerde aynı otobüse babası binmiş ve Nur panik olup çiçeği arkadaki boş koltuğa fırlatmış 😤 Hikayenin bende ki devamı (giden gitti ama boşa gitmemiş olsun bari😂) Otobüs şöförü çiçeği bulur, karısına götürür, mükemmel bir gece geçirir ve ileride ülkeye faydalı bir bilim adamı olacak çocuk bu sene okula başlar 😂 Çünkü ben Polyanna’nın erkek versiyonuyum 😅

1 Yorum Var

  1. 2010 yılında whatsapp olmaz mı ya deli gibi yazışırdıl whatsapptan iphone bile vardı ☺️

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım