Savaş Baba Kimdir?

 1 ekim 1986 doğumluyum. Muhtemelen o dönem soğuk geçen kış aylarında; evlerin tek odasında, soba olmasından kaynaklı ısınma problemi sonucu şans eseri olmuşum. İsmim; babannemin abime “Barış” ismini koymasına, annemin misillemesi olarak “Savaş” olmuş. İsimlerin insan hayatına etkisi olduğunun net kanıtı olarak görüyorum kendimi.

‘Bizimkisi zeki istese şaapar ama işte..’ dedikleri çocuk bendim hep. Elektronik mühendisi abimin, mimar kız kardeşimin giremediği anadolu lisesini 5. Sınıftan sonra kazanıp 7 sene Yeşilköy Anadolu Lisesinde okudum. Benim dönemimden sonra anadolu lisesi sınavları ortaokuldan sonraya alındı ve altıncı sınıfta bir öğretmenden duyduğum “sizin altınızda sınıf yok o yüzden sizin sınıfta kalmanız mümkün değil.” sözü benim kafa zehir olduğu için “ooo o zaman lisede görüşürüz hacı ben 2-3 sene takılıyorum” olarak  vuku buldu. Tabiki lisede patladı her şey. Herkes integral, parabol falan yaparken ben “harfle sayı nasıl toplanıyo abi” diye dolaşıyordum. Kör topal lise sona gelip üniversite sınavına girdim ve özel bir üniversitede işletme kazandım. Kaldığım derslerden dolayı liseden mezun olamıyordum ki af çıktı. Resim dersinden kaldığım için yaz günü okula gidip yaprak çizdim, bir de tüm İstanbul’da matematikten kalanları bir okula toplayıp hocasız sınav yaptılar, onu da halledip üniversiteli olabildim. Ama bir kapağı at gerisi kolay biter olmadı maalesef. 7 senelik üniversite hayatıma sonunda; okul bitmeden yapılan diploma törenlerinden kalma 3 yalandan diploma ile son vermek zorunda kaldım. Bozulan işlerimiz dağılan düzenimiz derken iş güç koşturmacasına hızlı bir giriş yapmak zorunda kaldım.

Son senemde ucundan yakaladığım aşk bambaşka sınavlardan sonra aileye dönüştü. Şuan çok güzel bir eşe ve dünyanın en güzel bebeğine sahip kendi yağında kavrulan iç güveysinden hallice bir adamım. 30 yaşıma kadar sağlık hastalık zenginlik fakirlik iyi kötü yaşadığım anılarımı yazacağım köşeme hoşgeldiniz ?‍♂

orum yapılmış

  1. Bir yaşında kızımı babasız büyütürken hayranlıkla takip ediyorum ailenizi Rabbim sizi ayırmasın inşaAllah sevgiler

  2. Tanışma hikayesi kısmını heycanla bekliyoruz??masallah size

  3. Savaş çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık,
    diğer yazılarını merakla bekliyorum iyi akşamlar ??

  4. Ya bilmediğimiz ne cevherler saklıymış benim çocuklarımın içinde böyle..harikasınız oğluşum…başlangıç yazın böyleyse gerisinin garanti muhteşem olacağı aşikar..yüreğine eline sağlık..

  5. Geçen sene Çeşme Quante beach te, babası gitse de sevsek diye kolladigimiz Elacik,Meğer Savaş baba kimseden mahrum birakmazmiş Elayi, uyansada kucağıniza ativersem demezmi vee gülümseyerek uyanan Elanin tepesinde 1.5 yaşındaki benim Bulut oğlan. Allah bu dünya güzeli gülümseyen Ela yla yollarınızı kesiştirsin.Arkadaş olarak en azından

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım