Salon Duvarlarını Hareketlendirmek

Salon duvarlarımı yapalı bir seneyi geçmesine rağmen hala soru aldığına göre bununla ilgili bir post yayınlamak farz oldu. Adım adım hepsini anlatacağım. Ama çerçevelerin hepsinin santimini isteyenler oluyor, lüffen delirmeyin arkidişler 🙂

İlk yaptığım şey kafama göre güzel duracağını düşündüğüm farklı çerçeveleri ve saatleri toparladım. Öncelikle bütün çerçeveler ikea’dan. Orada her çeşit, her renk ve her boyut çerçeveye uygun fiyatlı ulaşabiliyorum. Ortadaki yeşil büyük saat yine İkea’dan, sağdaki sarı tiktak saat de “The Company” mağazasından. Geometrik fil desenli metal pano (bu ara çok revaçta) instagram @hoagard sayfasından.
Duvara asılacakları bir araya getirdik. Duvara çakmadan önce diziliş sırasını bütün hepsini yere sererek belirledik. Sonra duvara çivileri çaktık ki hata payı az olsun. Hatta ben abartıp fotoğraflarını çektim asarken yardım olsun diye.
En son içlerini belirlemek kaldı ki en zevkli kısmı bu. Dekorasyona uygun desenler renkler ve çerçeveleri bir araya getirmek, o uyumu bulmak hayli eğlenceli.
En büyük yardımı Pinterest sitesinden aldığımı bimilyonbeşyüzellibeşbinsekizyüzyetmişsekiz kez söyledim 🙂 Biraz ingilizce bilgisi ve hangi kelimeleri aratacağınızı bilmek yeterli olacaktır. Çünkü Pinterest.com biraz dipsiz kuyu.

Öncelikle Pinterest’te denk gelip beğendiğim iki farklı yazının birer benzerini, iphone aplikasyonu Rhonna ile ben kendim yaptım.

Geri kalan fotoğrafları ana kelime “printables” olacak şekilde aratarak pinterestten buldum. Spesifik aratmalar için önüne bazı kelimeler eklemek gerekiyor. Yılbaşı için “christmas printables”, hayvanlar için “animal printables”, geometrik şekiller için “geometric printables” gibi…
Gerisi tamamen hayal gücünüze kalmış. Beğendiğiniz bir resme basınca alt kısmında ona benzer resimler sunuyor site. Bu şekilde daha rahat istediğinize ulaşabiliyorsunuz.
Resimler genelde küçük ölçekli oluyor ki sorun burdan başlıyor. İki çözüm ürettim kendimce. Resmin üstüne tıkladığınızda yayınlandığı siteyi açıyor ve ordan orjinal boyutu indirebiliyorsunuz. Ya da resmin küçük boyutunu indirip, Google görseller arama sayfasını açarak indirdiğimiz fotoğrafı arama sayfasına sürükleyip atıyoruz ve çıkan sonuçlar arasında en büyük boyutlu olanı seçip yeniden indiriyoruz. Google görseller araması boyutları görmemize ve seçmemize imkan veriyor.

İki seçenek de olmuyorsa ve resmin boyutu küçükse o resimden vazgeçiyoruz 🙂 Tamam çok beğendiyseniz küçük ölçekli bir çerçeveye kullanabilirsiniz. O zaman çok belli olmuyor.

Tüm resimleri buldunuz, indirdiniz ve usb’ye attıysanız geriye bunları bastırmak kalıyor. Ben ozalit baskı merkezlerini tercih ettim. Çerçevelerin üzerindeki ölçüleri, o çerçevenin içine girecek resmin adına verdim. Böylece karışıklık olmadı. En ağır (kalın) kağıdı seçtim, gerisini çalışanlara bıraktım.

Umuyorum bu post tüm sorularınıza cevap olmuştur. Yine de kafanıza takılan olursa yardımcı olmak için buradayım 🙂 Öpücükler..

 

orum yapılmış

  1. Merhaba orta sehpayı çok merak ediyorum aslında harika görünüyor. Nasıl elde edebiliriz

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım