Oyalanma tekniği olarak, Cam Boyama

 Kemik kanseri Osteosarkom’a bağlı olarak bacağımdan olduğum 11 ameliyattan sonra, göğsümdeki yağ bezesini aldırmak için 12. ameliyatımı olmuş bulunmaktayım şak şak şak şak 🙂 Amaaan bişi yokmuş boşuna korkmuşum, sivilce sıkar gibi çıkarmış doktor onu. Hatta altında iki tane de küçük kistler varmış onları da alıvermiş hazır açmışken. Temiz çıkar patoloji hiç korkma dedi, ben de hazır raporluyum bari çeyiz düzmelere başlayayım dedim.
 Bu ara gördüğüm cam boyama kavanozlar, baharatlıklar sevimlilikleri ile beni benden alıyor. Ama işte bazıları var, 3 liraya aldığım reçelliğe iki boya sürünce 40 liraya kakalarım bir safa diyor! Ve ben buna deli oluyorum! Bu fırsatçılardan öyle tiksindim ki ben yaparım bunu dedim.
 Bi kaç internet araştırmasından sonra alacaklarımı not ettim ve boyaları almaya koştum.

Deneme modellerine çalışacağım için çok çeşitli renkler almadım, bunların dışında sünger fırça ve sprey vernik de aldım. Eve vardığım an çeyize aldığım Paşabahçenin reçellikleri üzerinde çalışmalara başladım. Mutfağıma aldığım pek çok eşya fuşya pembe gibi cart renkler. Rengarenk capcanlı bir mutfak hayal ettiğim için renkleri de bu tonlarda seçtim.

Puantiyesiz bir mutfak düşünülemez tabi ki, minik beyaz puantiyeler de ekleyince ortaya çıkan sonuçtan çok memnun kaldık 🙂 Hem inanılmaz zevkli hem gözalıcı renkli, tam benlik bir hobi.

Boyadıktan sonra ister 200 derecelik fırında boya kurutuluyor isterseniz de 21 gün kullanmadan bekleniyormuş. Ben beklemeyi tercih ettim. Bu gazla çok daha güzel şeyler ortaya çıkartırım 🙂 Diğer yazıda pasta fanusumdaki değişiklik var TIK TIK

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım