Nefes Aldıran Hijyen

Türkiye’de kadınlar ev temizliğinde en çok çamaşır suyunu kullanıyor. Çamaşır suyu tüketimi yılda 135 bin ton iken, parfümlü yüzey temizleyici tüketimi 50 bin ton, krem temizleyici tüketimi 35 bin ton ve sprey temizleyici tüketimi ise 30 bin tona tekabül ediyor.

Yapılan araştırmalar göre ülkemizde her 10 kadından 9’u tuvalet temizliği için klorlu çamaşır suyu kullanıyor, her 5 haneden 4’üne mutlaka çamaşır suyu giriyor. Çamaşır suyu yüzde 98 yer, yüzde 96 klozet, yüzde 88 lavabo temizliğinde kullanılıyor. Banyo ve tuvalet temizliğinin yanı sıra kadınlar mutfak tezgahı temizliğinde de çamaşır suyundan vazgeçmiyor ve bu oranda azımsanmayacak düzeyde: Yüzde 70’lerde…

”Peki çamaşır suyunun içinde bulunan kloru soluduğumuz duruklarda bize ne gibi zararlar verebileceğini biliyor muyuz? Çocuklarda astım oluşması, akciğer tahribatları, boğaz tahrişi, baş ağrısı, kusma çamaşır suyu ile yaptığımız temizlikte açığa çıkan klor gazını solumanın bazı zararları..

Geçen hafta klorun bu zararını ortadan kaldıran yepyeni bir çamaşır suyu ile tanıştık. BİNGO OKSİJEN… Ürünün içeriğindeki, hidrojen peroksitin yüzeylerde oluşturduğu binlerce mikro-baloncukla derinlemesine hijyen sağlıyor. Hidrojen peroksit de ne mi diyeceksiniz, hemen söyleyelim, bildiğimiz oksijenli su!

Klor kokusunu barındırmıyor, kolay durulanarak kalıntı bırakmıyor. Yanı sıra ürün, bağımsız test laboratuvarı Dermatest onayına sahip ve formülündeki aktif bileşenler sayesinde de cilde dost. Ayrıca klor gidince çamaşır suyunun rahatsız edici kokusu kalkmış mis gibi çiçek kokularıyla aynı etkiyle temizlik yapmamız sağlanmış. Sadece bu sebepten bile evlerin vazgeçilmezi olduğunu düşünüyorum.

 

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım