Yamuna Korse nedir? İşe yarar mı?

Artık canlı yayınların konusu sadece kullandığım korse olunca ve dm mesajlarının yarısında bununla ilgili soru gelince anladım ki kadın milletinin derdi göbeğiyle 🙂 Kilolu olsanız da olmasanız da ordan bir çocuk çıktığında size bir göbek kalıyor maalesef. Meşhur Yamuna korseyi o kadar övdüler ki “ne lan bu bu kadar işe nasıl yarar?” hissiyatına girdim ve biraz da inanamayarak bir tane edindim. Korse kullanmaya başlayana kadar ne ile karşılaşacağımı nasıl bir hissi olduğunu bilmiyordum. Çünkü ilk ve son korse denemem gelinlikle olmuştu (zaten 51 kiloydum amacım neydiyse) ve düğün boyunca nefessiz halay çekmeye çalıştım. Kendime yaptığım en büyük zulümlerden biriydi. O yüzdendir ki “doğumdan sonra korse kullan” diyenlere “gerek yok, kendiliğinden gider” diyordum. Nah gidiyormuş ?

Şimdi sizi iki konuda uyaracağım birincisi “Emzirerek kilo veriyorsunuz, bol bol emzirin yoksa kilo veremezsiniz” diyen fanatik emzirmecileri dinlemeyin. Bir damla anne sütü üretmediğim halde hamilelik öncesi kiloma döndüm. 
İkincisi “doğumdan çıktım hop göbeğim dümdüz” diyenlere inanmayın, yok öyle bir dünya. Vücut kendini bir senede toparlıyor ve o ayva göbeği gitmiyor. Boşuna kendinizi öyle diyenler yüzünden kötü hissetmeyin. Kilo vermeme rağmen -videoda göründüğü üzere- hala 4 aylık hamile gibi göbeğim olunca denemek istedim özellikle. Ve herşey kanıtlı olsun diye öncesi sonrası kullanımında video çektim. Toplam 3 ay kullandım ki gerçekten sonuç aldığıma emin olayım ve cidden nasıl olduğunu anlamadan inceldim!! Son ölçtüğümde ciddi olarak bu sonucu beklemiyordum çünkü başlangıçtan sadece 1 kilo eksildim. 57,5 ile başladım 56,2 kiloyla bitirdim. Peki bir kilo ile bel böyle incelir mi? Evet hala bir göbeğim var istiyorum ki eskisi gibi 65 cm’e düşsün. Ama korseyi kullanmadan 82 cm ölçtüğüm bel üç ayın sonunda 74 cm’e düşmesi benim için büyük bir nimet. Göbeğim %100 gitmese de sonuç aldığım için mutlu bir şaşkınlığım var ?
Peki “kullanımı nasıl, rahatsız ediyor mu?” diye sorarsanız günde en fazla altı saat tuttum genelde 4 saatin sonunda çıkardım çünkü acaip terletiyordu taktığım kısımlar su gibi oluyordu. Termal etki sağladığını ve incelmeye etkisi olduğunu düşünüyorum. Onun dışında yemeklerden önce su içip takıyordum ki tokluk hissi oluşsun. Bu sayede 3 ay boyunca az ve sık yemek yemiş oldum. Ve taktığım sürelerde dışarı çıkıp dolaştım, bebek bakımını em hareketlisinden yaptım ve nefesimi kesmedi. İkinci kopçaya geçtiğimde biraz zorlandığımı itiraf etmem lazım. Sonuç olarak zahmetsiz rahmet olmuyor ??
Korseyi aldığım zaman “yamuna yetkilisi” düzenli kullandıktan sonra görüşlerinizi bildirir misiniz dedi, benden objektif bir görüş istiyorlardı. Ben bırak blog yazmayı “işe yaramıyor ki” diye paylaşım yapacağım sanıyordum shahahah 🙂 bana güvenen ve ciddi görüş isteyen çok fazla kadın var ve umarım bu kanıtlı video onlar için yeterince açıklayıcı olmuştur. Zira duyulan bu güveni bozmamak için elimden geleni yapacağım. Herkese kocaman sevgiler..

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım