Deneyimledim: Jel Tırnak

Geçen haftalarda tırnaklarımın çok yumuşak olduğunu ve uzatamadığımı, uzattığımda ise kağıt gibi yırtıldığını söylemiştim. Genelde limon tavsiye edilse de şu erkek ellerimden kurtulmam gerekiyordu.
Bir kaç jel tırnak tavsiyesi aldım ama ben sanıyorum ki o jel tırnaklar böyle leş bir görüntüye sahip.

Araştırınca doğumdan sonra kendimi ne kadar saldığımı bi kez daha anladım. Meğer doğal görünümlü bir tür kalıcı tırnak çeşidiymiş. Shinenail Nişantaşı bu konuda baya iyi çünkü işleri bu! Merak edenler için;

 

İlk önce tırnak uçlarına istediğiniz uzunlukta plastik tırnaklar yapıştırılıyor ve törpüleniyor. Ben bebekli bir ana olduğumdan mütevellit doğal uzunlukta oval bir tırnak tercih ettim.

Öyle bir törpüleniyor ki o plastik sanki tırnağınız gibi pürüzsüz bir hale geliyor. Ardından üstüne jel sürülüyor ve kurumaya bırakılıyor.

Kalıcılığı 1 ay olan bu kalıcı tırnağın üzerine de bir de kalıcı oje uygulanıyor ki tadından yenmez. Ben üzerine koyu oje sürebilmek için doğal tonlarda bir oje tercih ettim.

Kalıcılığı 1 ay diyorum çünkü alttan uzayan tırnaklar açığa çıkmaya başlıyor ve onu yeniden jel ile kapattırmak gerekiyor. Peki bu tırnaklar çıkıyor mu? Darbeye ve sert harekete bağlı olarak çıkabiliyor doğal olarak. Yerine yenisini hemen yapıyorlar. Bugün itibari ile kullanmaya başlıyorum. 1 ay sonra yazıyı güncelleyeceğim sonucu hep birlikte göreceğiz 🙂

Güncelleme:
Protez tırnak/jel tırnak evet şahane bir alternatif. Bebek olmasaydı daha uzun yaptırıp zarif ellerimle boy gösterirdim ama nooldu. Eve geldiğimin ilk 10 dakikasında Ela telefonumu tuvalete attığı için bir refleks onu tutacağım derken tırnaklardan biri mefta oldu.
Biberonları makinede değil elde yıkadığım için 3.gün başka bir tırnak intihar etti. Çamaşır asarken biri.. Alt değiştirme savaşlarımızdan birini Ela’ya karşı kaybettiğimde ise diğerini. Kısaca çalışırken/bekarken/ev işi yapmıyorken evet mantıklı olabilirmiş ama çocuklu ve evde olan bir kadının neden bakımsız olduğunu bir kez daha anladım.
Tırnaklarımız uzamıyor, manikürlerimiz bozuluyor, yaptırdığımızda ise dayanmıyor 🙁

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım