Çocukla Gidilecek Mekanlar ; FENERBAHÇE DÜŞYERİ

Yer: Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadyumu Fenerium içi
Konsept: Cafe, çocuk atölyeleri ve pepee tiyatrosu

 Savaş ‘hem kahvaltı yapıp biz güzel vakitgeçireceğiz hem Ela güzel vakit geçirecek’ dediğinde heyecanlandım, kalkıp Beylikdüzünden teee karşıya geçmişik kesin şahane bi yer olmalıydı. Ama ŞÜkrü Saraçoğlu stadyumunda durunca önce bi şaka yaptığını sandım. Tamam fenerbahçelisin de Feneriumda çocuğa forma alarak nasıl eğlenebiliriz acaba?!

 Meğer Fenerium’um alt katında kocamaaaan bir Düşyeri varmış. Hiç aklıma gelmezdi gerçekten. Girdiğimizde mis gibi omlet kokusu sarmış, çocuklar heyecanla kahvaltıyı bekliyorlardı.

Sabah saat 10’da açılan mekanda rahat rahat kahvaltınızı yapabiliyorsunuz çünkü atölyeler 11de başlıyor.  Menü çeşitlendirmesi güzel fiyatları gayet makul.

                                     

Ve bu atölyeler bildiklerimizden baya farklı. Mesela robot yapıyorlar, ebru sanatını tanıyorlar, mors alfabesi öğreniyorlar. Bi kısım ahşap ev yapıp içine ışıklar koyarken diğerleri duvarları istedikleri gibi boyayabiliyorlar.

Atölyeler -kullanıldığı malzemeye göre- 40 liradan başlıyor. Çocuklar öğretmenler eşliğinde atölyede hem eğlenip hem öğrenirken siz de kahvenizi sıcak sıcak içiyorsunuz.

 Aynı zamanda sahne sanatlarını çocuklarla tanıştıran Düşyeri bizim için de bir ilk oldu. Ela ilk tiyatrosunu Pepee ile izledi şarkı söyledi halay çekti. Olan bana oldu. O heyecanla izlerken sen bi duygulan bi ağla. Pepee tiyatrosundan salya sümük çıkan bi ben varımdır.

 Bir de masal saati vardı ki, ben bile büyük ilgilyle izledim çünkü eğlenceli kıyafetler ve anlatım tarzıyla birlikte minik arkadaşlarımız masalı canlandırarak çocukların ilgisini canlı tuttular.

Pazartesi dışında her gün ziyaret edebileceğiniz bu mekanla ilgili detaylı bilgileri https://www.fenerbahcedusyeri.com ‘dan edinebilirsiniz

Biz büyük keyif aldık, karşıya her geçişimizde mutlaka uğrayacağımız yerlerden biri oldu. Bu yazı dizisini çok uzun zamandır bekliyorsunuz. Çocukla gidilecek mekanları yazmaya devam edeceğim. Herkese öpücükler

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım