Bir Nişan Hatırası

 Nasıl olacak ne yapmalı derken bi baktık bitmiş bile. Bi kere “sadelik” kavramına göre yaşayan biri olarak Nişan demek kabuslarla dolu geceler demek.

1) Alyans
Alyans dediğin ömrün boyunca takacağın seni sevdiğine bağlayan bir simgedir, kutsaldır benim için. Bu sapsade güzelim halkayı ne hallere sokmuşlar! Yüzüğe isimlerini yazan var! En zorlandığım kısım yüzük seçimiydi benim için, içime sinen en çok beğendiğimiz sade bir modeli aldık Kuyumcukentten. Yüzüğümün en güzel kısmı mat ya da parlak hangisini kullanmak istersem yüzüğü çevirmem yetiyor. Ya da taşı yukarda mı olsun orta da mı olsun ben karar veriyorum 🙂

2) Nişan Tepsisi
Sana yemin ederim insan olan kendine bu zulmü yapmaz, dallı güllü, heryerinden tüller kuşlar kalpler fırlıyor, sen eminönünden al taşları yapıştır bir de swarovski taşlı de, senin heryerin swarovski olsa ne olcak. Süslü olacaksın diye bir tepsiye ne bulduysan yapıştırman gerekmiyor ki kalkmış bir de buna para istiyorsun. Buyrun ilk örneğimizi görelim;
Bunları gördükçe daha çok paniklemelere başladım “Benim farklı şeyler bulmam lazım!” En beğendiğim tepsi Kervan’da gördüğüm bu aynalı tepsi oldu, ama aklımda olmayanı almak gibi saçma bir huy edindim kendime 🙂

Ve gidip sapsade, yüzüklerimizle ve konseptimizle uyumlu üzerinde minik kelebekler bulunan bu tepsiyi aldım, Melek temalı yüzük kutumuzla da uğur getirmesini umarak kombinledim. Gayet sevimli oldu.

t

4) Elbise ve ayakkabı
Abiye seçiminde öyle bir çizgi var ki class olmak ile sünnet annesine dönmek aslında birbirine çok yakın. Vala benden beklenmeyecek bir hareketle elbiseyi beğendim denedim ve aldım, rengine sevdiceğim karar verdi, ama öyle bi renk seçmiş ki altına ayakkabı bulamadım, lame ve dore ayakkabı ikilisinden ölesiye tiksindiğim için başka arayışlarda İstanbulu turladım en sonunda Bakırköy’de bir pasajdan buldum.

Ayrı şehirlerde yaşayan iki aşık olduğumuzdan dolayı kız isteme ile nişanımız aynı gün oldu, ayakkabıların biri isteme anında sade bir pantolon bluz ile, biri nişan yerinde biri de fotoğraf çekiminde giyilmek üzere bavulumda yerlerini aldılar.

Hediyeliklerimizi daha önce burada yazmıştım zaten, öyleyse İzmir’e yola çıkma vakti gelmiştir.

5) Saç ve Makyaj
Ukalalık yapmak gibi olmasın saçlarımı seviyorum bu yüzden görümcesinin kınasına giden yeni gelin topuzu yapıp elalemi kendime güldürmektense, saçlarımı savurur prenses edasıyla gezinirim dedim ve iri maşa dışında hiç birşey yaptırmadım. Zaten kuaför dediğin kendi bildiğinden öteye geçemeyen beceriksizin teki benim gözümde. Saç için asla kuaföre gitmem kendim yaparım her zaman. Kendi nişanın olunca yapcak birşey yok dedik ve gittik. Fotoğraf çekiminde papatya taç ile süsledim.

6) Çikolatalık
Bu kısıma siz dokunmuyorsunuz çok şükür, ama hatıra kalacağı için nişanlınızın biraz zevkli olması gerekiyor.

7) Pasta
Bu kısma biraz dikkat, pasta yaptıracağınız yerden daha önce yaptığı pastalar ile ilgili fotoğraf göstermesini isteyin, ve SİZİN İSTEDİKLERİNİZİ dinlediğinden emin olun çünkü benim cücük beyinli pastacım, çizip hazırlayıp ne istediğimi kelime kelime anlattığım halde pastanın üzerine kafasına göre alyans koymuş, hem de bilezik kadar! Görünce ufak çaplı bir şok yaşadım, Allahtan tadı güzeldi de çok takmadık.

Herşey o kadar sorunsuz geçti ki, endişe duymadan edemiyorum. Bu sorunsuzluk bu yolundalık ve mutluluk Allah’ın “Acısını nasıl olsa çıkartacağım, bırakayım gariban sevinsin.” demesinden mi acaba diye düşünmüyorum değil.

Nişan fotoğraf çekimi diğer yazıda, TIK TIK

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım