Bebeğin Dişi Çıkıyorsa Annenin İşi Çıkıyormuş

 Ela beklenenden çok daha erken tam 4,4 aylıkken ilk dişini, 5 aylıkken de ikinci dişini ardarda patlattı. Uykuya dalmakta zorlanma ve önüne geleni dişlik olarak kullanmaktan başka bir sıkıntısı olmadı, öyle olunca bana da gün doğdu. Diş buğdayı partisi!! Çünkü burda organizasyonla detayla uğraşmak için doğduğunu düşünen bi kadının çocuğu oldu üstüne diş çıkardı.
 Azcık da görmemişin bebeği olduğu için “bizim kızın doğa üstü güçleri var, iki diş birden çıkardı. Çok enteresan diğğ mi?” diyerek misafirleri bebek hikayelerimizle hayattan soğutmak için bir organizasyon şarttı. Güzel anı oldu mu oldu. Oh olsundu.

 Alışveriş için bu tarz olaylar için cennet olan Eminönüne koştuk tabii ki. Neyi hangi dükkandan aldığımı hatırlamıyorum çok karıştırdım çünkü. Kuru kahveci sokağındakileri tek tek dolanıp hepsinden başka birşey buldum. Zaten bütün olay o sokakta.

Kızımızdan dolayı pembeyi zaten fazla fazla kullandığımız için artık fenalık geldi. Mavi mor bir konsept düşündük. İki rengin bi araya gelmesini sevdim ben.

Kısaca neler aldığımızı listeleyeyim.

 • En önemlisi masa örtüsüydü. Kullan at masa örtülerinden ve fırfınından aldım ilk kez baya tereddütlü olarak. Ama rüzgara rağmen çok güzel durdu. Fırfır kendinden yapışkanlı. Masa örtüsüne yapıştırdım. Başka ekstra bişiyle tutturmama gerek kalmadı.
 • Plastik tabak, ve çatal bıçaklar
 • Yine kullan at kadehler, limonata için ve ona uygun pipetler.
 • Buğday koymak için minik kağıt kaseler
 • Diş konseptli süsler.
 • Olmazsa olmaz ELA balonları (adının kısa olmasının avantajı)
 • Çevre süslemesi için balonlar, japon fenerleri ve kurdeleler.
 • Ağaç kaplamak için de gramafon kağıdı
Süsleme zevkini kimseye bırakamazdım valla bizzat kendim uğraştım her detayıyla. Biz sitenin bahçesini kullandık. Biraz kalabalık olacağını düşündüğümüz için bir de yere piknik köşesi yaptık.
 • Diş buğdayı afişi @nevanin.tutuleri sayfasından. O kadar kaliteli basmışlar ki yırtılmayı bırak, buruşma bile olmadı. Kargo için de çok güzel paketlemişler. Tebrik ettim.
 • Diş buğdayı ayakkabısı minibon’dan. Bu tür özel günlerden mutlaka bir anı saklamak istiyorum. Ayakkabısının altına Pınar Teyzesi dişinin çıktığı tarihi yazdı. Anı sandığı için şahane oldu. 
 • Kokulu taş hediyeliklerimiz @melisinmasalı sayfasından. Kendisi tam bir Ela sever 🙂 iki günde yaptı gönderdi. Yetişmez demiştim ama şaşırttı beni.
 • Ayna magnetlerimiz de özel günlerimizin vazgeçilmezi @ozelgunlerim sayfasından. Gelemeyenler bile telefon açıp istedi. Pışıııık! Gelip alsaydın..

Konsepti mor yapmamın sebebi aslında Ela’nın bu bayramlık elbisesi. Ama bayramda İstanbuldan akın akın kaçtığı için herkes giyememişti. O yüzden elbiseyi giyecek gün lazımdı. Hepsi elbisenin suçuydu. Elbise @masalevimbyemirhan sayfasından. Bizim kıyafetlerimiz de evde olan parçalardan. Çiçekli tacım da hamilelik çekimimden kalma. Bir daha kullancak yer olmaz sanıyordum ama fırsat bulmuşum kaçıramam valla 🙂 @hensdesign sayfasından.

 Genelde diş buğdayı çayla birlikte ikramlıklar olarak 5 çayına hazırlanıyor. Ama biz sabah 11de kahvaltı için topladık herkesi. Çok da güzel oldu. Ela’ya gelecekteki mesleği ile ilgili bir takım nesneler sunduk tabii ki. Bir eliyle ilacı seçerken diğer eliyle steteskopu tuttu. Kendini tıp bilimine adayıp ömrünü çürütecek güzel yavrum 🙁

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım