Başlasın Hazırlıklar

 Nişan hazırlığına nişan hediyeliklerinden başlamaya karar vermiş bulunmaktayım. Bu hazırlıkların her aşamasında kendi emeğim olsun istiyorum bu yüzden fikir araştırmalarına bir ay önceden başladım.
 Malum kişiye özel nişan hediyelikleri diye bir alan ve bunu yapıp satan yeni bir meslek grubu türedi, ve ben herkesin evde yapabileceği şeyleri satan bu grubu hiç ama hiç sevmiyorum! Bu fırsatçılara inat da burda neyi nerden ne kadar’a aldığımı paylaşacağım.
Önce ne istediğime Pinterest ile karar verdim, beğendiğim fikirleri bir dosya haline getirip ne yapabileceğimi düşünmeye başladım.
 İlk başta aklımda sabunu güzel bir sunum ile dağıtmak vardı, hatta bu sitenin efsane sabunlarına bayılıp, fiyat anlaşmasına gittik, istediğim resmi de üstüne basabileceklerini söylediler.

 Ama bize yakın olan bir çift kendi nişanlarında sabun dağıtınca bi de sabun hediyelikleri iyice ayağa düşünce başka arayışlara girdim.

 Minik sevimli şişeler!

Tek yapılması gereken, içine ne koyacağınıza karar verip biraz bilgisayar bilgisi, biraz hayal gücü biraz da düşünebilme kabiliyeti ile etiket tasarlayıp bastırarak ortaya şahane şeyler çıkartmak.

Bu fotoğraflar bana ilham oldu, etiketi kıyafetlerimize ve ortamın ambiyansına göre tasarladım. Kullandığım program bir iphone uygulaması olan SHAPELY programı. Gayet basit ve anlaşılır.

İki farklı şişe aldım Eminönünden, şişenin üstüne rulo dantel ve etiket ile uyumlu kurdeleler. Miniklerin şişesine rengarenk şekerler, büyüklere hoş kokulu bir anı…

Bisiklet detayını sevdiceğim ekledi, ve ortaya şipşirin bir sonuç çıktı..

Bence değdi…

orum yapılmış

  1. Pingback: Bir Nişan Hatırası – Pembe

  2. Pingback: Davetiyenin de Bir Tarzı Olacak – Pembe

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım