İlk Babalar Günü

 Eşimin ilk babalar günü olduğu için ve “baba” sıfatını sonuna kadar hakettiği için özel bir şey yapmak istedim. Hem bebekli hem kemoterapili olarak enerjim yerlerde bu ara. Ufak bir hediye alıp geçiştirmek de istemiyorum. Tutup eşşek kadar adam için de evi balonlarla süsleyemem ya 🙂
 İlk aklımda pasta yapmak vardı ama dediğim gibi yattığım yerden kalkamazken çok gözümde büyüdü. Gidip bir pastaneye superman logolu “super dad” yazılı bir pasta sorayım dedim “abla o ne ki” diye cevap alınca yok dedim kendi imkanlarımı kullanmalıyım. Çok basit parçaları bir araya getirerek afilliymiş gibi duran hediye yaptım, böylece görünce gözü doydu “çok uğraşmışın, kıyamam”a bağladı. Ben de dudak büzerek “bak sana hasta halimle neler yaptım” moduna girdim. Gelecek özel günlerde hediye alırken aklına bugün gelsin artık ahahah 😀

 Öncelikle bana bi sepet lazımdı, evde Ela’ya gelen sepeti kullandım. Dış kısmını siyah payetli kurdele ile silikonladım (evlendiğimizde kullandığımız takı kurdelesiydi)

Hediyeler son derece basit. Bir erkeğe alınabilecek temel parçalardan zaten. Zaten bitmişti diye alınan parfüm, hergün traş olmak zorunda kaldığından orasını burasını kesmesin diye adam akıllı bir bıçak, En sevdiği çikolata ve atıştırmalıklar.

Sepetin içini eminönünden aldığım saman iplerle doldurdum. Pinterestten babalar günü konseptli görseller bulup kart olarak bastırdım.

Son olarak komple sepeti jelatin ile kapladım. Kimse kusura bakmasın ama sonuç çok tatmin edici oldu 🙂 Ela da babasına hediyesini verirken, babasının en sevdiği kıyafeti giydi.

Böylece ben yine ulvi görevimi başarı ile tamamlayıp ilk babalar günümüze şahane bir anı bırakmış oldum.

Sıfatlarını sevdiklerim…

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım