Arılardan Gelen Şifa

Propolisle ilgili söylenecek bir dolu şey varken ben kendi nedenlerimi sıralayayım size..
Bundan tam 20 yıl önce kemik kanserinden dolayı kemoterapi tedavisi görürken ailem çok nadir bulunan arı sütünü bulup bağışıklık güçlendirici olarak yıllarca bana içirdiler. Yetmedi arı polenini balıma karıştırtdılar kaşık kaşık ağzıma teptiler 🙂 Çünkü bağışıklığın güçlü olması kanserli hücrelerle savaşın güçlü olması demekti. Arıların;arı sütünün, propolisin ve polenin önemini çok uzun zamandır biliyorken, bağışıklığı güçlü tutmak ve hastalıklarla doğal olarak savaşmak için en etkin silahım olan arı ürünlerini evimden eksik etmiyorum.

Televizyonlarda altı kilo balı 100 liraya satan zihniyetler olunca markayı ve ürünü iyi seçmek benim için çok önemliydi. En güvenilir olanı bulmalıydım. Geçen kış Ela faranjit olunca Beeo Arı ürünleri ile yolumuz kesişti. Neden güvenilir? Çünkü Beeo bir anne gıda mühendisinin elinden çıkma. Yıllarca antibiyotik kullanmak zorunda kalan oğlu için propolis arayışına girip piyasadaki propolisleri laborotuvarında analiz etme şansı bulmuş ve yeterince güvenilir bulmadığı için kendi propolisini üreterek oğluna şifa olmuştur. Başka çocuklar/bireyler bundan faydalanması için üretime geçmiş ve Tübitak inovasyon ödülüne kadar giden bir yola çıkmıştır.

Peki nedir bu propolis? Arıların bitki sap, yaprak ve tomurcuklarından topladığı, güçlü anti-bakteriyel ve anti-oksidan etkilere sahip doğal bir arı ürünü olan propolis, kovandaki mikropları yok etmek ve arı kolonisinin sağlığını korumak için kullanılır. Bağışıklık sistemimizin güçlenmesi ve hastalıklara karşı korunmamıza yardımcı olur. Propolis, nar suyundan 80 kat daha fazla antioksidan madde içerir. Ancak insan vücudu ham propolisi sindiremez. Beeo’da bu noktada devreye girer ve özütülmüş propolisleri bize ulaştırır.

En çok kullandığım ve üç şişe bitirdiği suda çözünür propolisi her gece Ela’nın mamasına damlatıyorum, saf kızım anlamadan luk luk içiyor. Damla olanın tadına ben alışamadığım için kakaolu olanı da ben kaşıklıyorum. İnce giyindi, dışarda suya bastı, vay efendim dondurma yedi işte bu yüzden takılmıyorum. Çünkü baştan bağışıklığı güçlü tutuyorum.
Ürünlere www.beeo.com.tr’den ulaşabilir ya da makrocenter, carrefour gurme, joker baby, gratis gibi mağazalarda bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım