Apple Iwatch Series 3 İnceleme

✔️ Eğer apple telefon kullanıyorsanız alabileceğiniz bir saat. Çünkü telefonla senkronize etmediğiniz zaman saat çok da anlam ifade etmiyor. Normal saatlerden pek bir farkı kalmıyor.

✔️ Birazdan bahsedeceğim içeriklerden dolayı sağlıklı yaşam, spora teşvik diye çok istemiştim ben ama işe yaradı mı derseniz henüz değil 😂

✔️ Sarjı (eğer telefonunuza gün içinde fazla bildirim geliyor ve fazla çalıyorsa) 2 tam gün gidiyor. 2 günün sonunda mıknatısımsı kablo ile sarj etmeniz gerekiyor.

✔️ Tüm whatsapp, telefon, instagram mesajları telefonunuzla aynı anda saatinize geliyor. Ordan okuyabiliyorsunuz. Saatinizden okuduğunuzda telefona bildirim düşmüyor. (böylece telefonu az kullandığınız için sarjı geç bitiyor)

✔️ Okuyabiliyorsunuz ama hazır metinler (geç kaldım, tamam, yoldayım gibi) hariç cevap veremiyorsunuz. Küçücük ekranın neresinden yazacaksın zaten 😂 Ancak siri sayesinde konuşmalarınızı mikrofon yoluyla metne dökebiliyor ve mesaj gönderebiliyorsunuz.

✔️ Telefon geldiğinde aynı anda saat de çalıyor. Telefonu çıkaramayacağınız/ cevap veremeyeceğiniz bir durumdaysanız saatten açıp konuşabiliyorsunuz. Ancak Bluetooth kulaklık yoksa hoparlör ile konuşuluyor.

✔️ Bluetooth kulaklık ile müziklerinizi dinliyebiliyor, en sevdiğiniz (favorilere aldığınız) fotoğraflara bakabiliyor saat kadranına duvar kağıdı olarak atayabiliyorsunuz.

✔️ Gün boyunca oturduğunuz, yürüdüğünüz, koştuğunuz, ayakta kaldığınız sürenin kaydını tutuyor. Günlük kalori yakma sınırınızı kendiniz belirliyorsunuz. Spor bölümünde de hangi sporu kaç dk yaptınız kaç kalori gitti gibi hesaplamalar var.

✔️ En sevdiğim özelliklerden biri; Kalp atışını ölçüyor ortalama çıkarıyor. Nabız normalden düşükse ya da normalden hızlıysa size alarm gönderiyor. Dur bi soluklan diyor.

✔️ Yine en sevdiğim gün içinde nefes terapisi yapmanız için size uyarılar gönderiyor. 1-2 dakikanızı ayırıp derin derin nefesler aldırıyor.

✔️ Takvim, hatırlatmalar, alarmlar, listeleri söylemiyorum. Telefona yazdığınız herşeyi görüyor listelerinize tik atabiliyorsunuz.

✔️ Bir başka güzelliği ise evde telefonu kaybettiğinizde ping atıp (telefonu öttürüp) yerini bulabiliyorsunuz 🙂

✔️ Uygulamalarla genişletebiliyorsunuz. Benim en sevdiğim iwatch uygulaması “autosleep” uykunun kalitesini, kalp atışını, yatakta hareketlerini dahi analiz ediyor ama başka bir postun konusu olsun.

✔️ Kordonu değişiyor, AliExpress’te çok güzel çeşitleri var hatta.

✔️ Bendeki rose gold 42 mm, ayrıca gümüş ve siyahı var. Fiyatı 2400 lira. Ama seri 4ü çıktı bile. İmkanı olan yurtdışından alsın her zaman daha uygun oluyor.

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım