Isabel Abbey Mağaza Gezisi

Bir oyuncakçı düşünün; yaşınız kaç olursa olsun içeri girdiğinizde “çocuğum sen accık çekil, oyuncak bakıyorum” diye kendinizi kaybedeceğiniz, aldıktan sonra acaip mutlu hissedeceğiniz ve çocuğunuzdan çok sizin oynayacağınız. Çünkü geçen hafta içeri adımımı atar atmaz tam da aynısını yaşadım.

Fazilet Hanım; kızının adını verdiği “İsabel Abbey” mağazasından başka aynı zamanda pek çok markanın da distribütörlüğünü yapıyor. Bunlar arasında tüm çocukların hastası olduğu “Plasmacar ve Globber scooter” da bulunuyor.

Plasmacar’ın orjinali ve “benzerleri” hakkında önemli bilgiler edindim. Fotoğrafta gördüğünüz ortadaki orjinal plasmacar’ın ömür boyu ücretsiz parça garantisi var ve 10 yıl sonra bir parçası bozulsa da telafisi oluyor. Ama biraz daha benzesin diye aynı renk yapılan taklitler aslında sanıldığı kadar aynı değil ve bozulduğunda garantisi olmadığından elinizde patlıyor.

Peki nasıl ayıracağız orjinalini taklitlerden? Şöyle ki, direksiyonundaki sarı düğmeden, arkadaki siyah oturağında yazan kabartma “plasmacar” yazısından, altındaki “Arta international” ithalatçı firma bilgisinden ve kırmızı tarafında olan yuvarlak sarı “plasmacar” etiketinden.

Üstelik fiyatları sanıldığı gibi farklı değil, orjinali ile neredeyse aynı. Bu durumdan o kadar etkilendim ki, akşama eve gelir gelmez siparişini verdim ve bir gün sonra elimdeydi. Ela’ya aldım sanıyorsunuz değil mi? Hayır ben biniyorum ahahahah 🙂

“Our Generation” oyuncakları ise bildiğimiz makyajlı, mükemmel vücut hatlı bebeklerden çok farklı. Doğal görünümlü bu bebekleri her konseptte görebiliyoruz.

Bazen kuaför, bazen patenci, bazen dondurmacı, bazen piknikte, bazen balıkta. Gördüğünüzde inanamayacağınız ayrıntılarla üstelik.

Le Toy Van ise kaliteli ahşap oyuncakları ile bilinen bir İngiliz markası. Evcilik bizim zamanımızda böyle olmadığından ben daha çok hevesliyim sanırım. Ela’ya hemen bir park seti aldım, şu anlık en çok ilgisini o çekiyor. Ama büyük ev ile başlayıp tamamlamak hayallerim arasında 🙂

 Her yaştan her boydan şahane detaylar için Uniq İstanbul’daki mağazasına mutlaka uğramalısınız. Uğrayamayacak kadar uzaksanız www.isabelabbey.com adresinde bulabilir ve online alışveriş yapabilirsiniz 🙂

Bir Cevap Yazın

Navigate
Tasarım : Blogger Tasarım