20 Ocak 2017 Cuma

Tırnak Uzatamayanlara Çözüm: Jel Tırnak Geçen haftalarda tırnaklarımın çok yumuşak olduğunu ve uzatamadığımı, uzattığımda ise kağıt gibi yırtıldığını söylemiştim. Genelde limon tavsiye edilse de şu erkek ellerimden kurtulmam gerekiyordu.
 Bir kaç jel tırnak tavsiyesi aldım ama ben sanıyorum ki o jel tırnaklar böyle leş bir görüntüye sahip.


Araştırınca doğumdan sonra kendimi ne kadar saldığımı bi kez daha anladım. Meğer doğal görünümlü bir tür kalıcı tırnak çeşidiymiş. Shinenail Nişantaşı bu konuda baya iyi çünkü işleri bu! Merak edenler için;


  İlk önce tırnak uçlarına istediğiniz uzunlukta plastik tırnaklar yapıştırılıyor ve törpüleniyor. Ben bebekli bir ana olduğumdan mütevellit doğal uzunlukta oval bir tırnak tercih ettim.


 Öyle bir törpüleniyor ki o plastik sanki tırnağınız gibi pürüzsüz bir hale geliyor. Ardından üstüne jel sürülüyor ve kurumaya bırakılıyor.


 Kalıcılığı 1 ay olan bu kalıcı tırnağın üzerine de bir de kalıcı oje uygulanıyor ki tadından yenmez. Ben üzerine koyu oje sürebilmek için doğal tonlarda bir oje tercih ettim.


 Kalıcılığı 1 ay diyorum çünkü alttan uzayan tırnaklar açığa çıkmaya başlıyor ve onu yeniden jel ile kapattırmak gerekiyor. Peki bu tırnaklar çıkıyor mu? Darbeye ve sert harekete bağlı olarak çıkabiliyor doğal olarak. Yerine yenisini hemen yapıyorlar. Bugün itibari ile kullanmaya başlıyorum. 1 ay sonra yazıyı güncelleyeceğim sonucu hep birlikte göreceğiz :)


 Peki ben neden yaptırmayı tercih ettim. Bu sayede tırnaklarım kırılmayacak ve sağlıkla uzayacak. Uzadığı zaman 1 ay sonra tekrar Shine Nail Nişantaşı'na gideceğim ve sertleştirici bakım uygulanacak. Bu sayede kendi tırnaklarımı kullanmaya başlayacağım. İnsanlık için küçük benim için büyük bir adım :)